WYNIKI   KONKURSÓW


KRAKOWSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH


GAUDIUM 2019

 

Konkurs Plastyczny

 

Protokół  z posiedzenia Jury

W dniu 27.10.2019 roku Jury w składzie:

dr Jan Franczyk – dziennikarz, psycholog;

Barbara Solecka – kierownik Galerii HUTA SZTUKI przy OK im. C. K. Norwida

dr Małgorzata Trojańska – pedagog, wykładowca;

ustaliło, co następuje:

 

W kategorii malarstwo przyznano:

1 miejsce: Grzegorz Wójtowicz „Podróż w stronę słońca” pod kierunkiem Sylwii Pytlik, WTZ Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul Truskawkowa 4, Kraków

2 miejsce: Irena Sikora „Błękitny bukiet”  pod kierunkiem Anny Strama, CAS „Seniorzy nauczycielami Życia” Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes, os. Górali 23, Kraków       

3 miejsce: Ewa Stadnik za cykl 5 prac („Wielka woda” „Morze” „Wisła” „Głodne komety” „Zachód Słońca”) pod kierunkiem Magdaleny Jewuły, Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II. ul. Praska 25, Kraków

 

W kategorii rysunek i grafika przyznano:

1 miejsce: Karolina Narożnowska  „Konie w Błękicie” pod kierunkiem Sylwii Pytlik , WTZ Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul Truskawkowa 4, Kraków

2 miejsce: Agnieszka Boksa „Tajemnicza ryba” pod kierunkiem Macieja Książko, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ul. Pasteura 1, Kraków

3 miejsce: Leszek Zabagło „Spokojne życie”  pod kierunkiem Urszuli Seweryn-Sznitko, Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Małopolska 36, Pałecznica          

 

W kategorii techniki inne przyznano:

1 miejsce: Krzysztof Kozerski „Wojownik wiatru” pod kierunkiem Magdaleny Adamczyk, Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. 3 Maja 2, Proszowice

2 miejsce: Anna Sokołowska „Domy” pod kierunkiem Iwony Religi i Angeliki Mazur, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Lokalnej Grupie Działania Powiatu Opatowskiego, Czekarzewice Drugie

3 miejsce: Agnieszka Hałat „Kolej nad morze” pod kierunkiem Urszuli Opiłki,  Warsztaty Terapii Zajęciowej Łyszkowice

 

Ponadto wyróżniono:

Kat. Malarstwo

  1. Magdalena Zielińska „Czerwono mi” pod kierunkiem Danuty Nowak-Malik, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji “Leonardo”, ul. Piekarska 3, Kraków
  2. Ewa Krasowska „Lew” pod kierunkiem Małgorzaty Kaczmarczyk, Dom Pomocy Społecznej,
    Szkolne 28, budynek os. Hutnicze 5, Kraków
  3. Ewa Pawlus „Mój Makowski” pod kierunkiem Lucyny Brózdy, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes, ul. Królowej Jadwigi 81, Kraków

 Kat. Rysunek i Grafika

  1. Michał Cichy „Chwila dla siebie” pod kierunkiem Marioli Szulc, Farma Życia Fundacji Wspólnota Nadziei, ul. Ogrodowa 17, Więckowice

Kat. Techniki Inne

  1. Łukasz Stępień, Jolanta Płachno ,,Ja Andrzej” pod kierunkiem Barbary Lech, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes, os. Gorali 19, Kraków     
  2. Robert Jaworek „Przyjaźń” pod kierunkiem Janusza Możdżenia, Środowiskowy Dom Samopomocy,
    Karolina 14 F, Bochnia

 

Konkurs Sceniczny

 

Protokół  z posiedzenia Jury

W dniu 30.10.2019 roku Jury w składzie:

Przewodniczący Marek Pasieczny

                            Ewa Owsiany

                            Krystyna Hussak – Przybyło

Postanawia przyznać następujące nagrody i wyróżnienia

WYRÓŻNIENIA otrzymują:

  1. TEATR WYOBRAŹNI Domu Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 41, Kraków
    za spektakl „Mój ogród”
  2. Zespół JESIENNE SCHERZO Miejskiego Dziennego Domu Samopomocy, os. Słoneczne22, Kraków
    za spektakl „Plotka”
  3. TEATR DOROTY Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ul. Pasteura 1, Kraków
    za spektakl „Jeden dzień”
  4. Zespół KREJM Środowiskowego Domu Samopomocy, ul. Targowa 8, Niepołomice
    za spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko”
  5. Zespół MICHALINKI Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, Wesoła 14, Częstochowa
    za spektakl „Jak na ludowo to tylko po góralsku czyli miłość, miłość w Zakopanem…”
  6. Zespół WTZ KORYTNIKI Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu, Korytniki 14, Krasiczyn
    za spektakl „Wesołe miasto Lwów”
  7. Zespół SZAŁ DZIKA Warsztatu Terapii Zajęciowej, ul. Przemysłowa 18 Brzesko
    za spektakl „Bo świat to MY”
  8. Zespół ŁYSZKERSI Warsztatu Terapii Zajęciowej, Łyszkowice64, Koniusza
    za spektakl „Krótka historia Małego Księcia”

Jury przyznało

NAGRODY:

I Nagroda dla zespołu ITAKA I OWAKA, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 4, ul. Wietora 7, Kraków
Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13, Kraków
za spektakl „Nad Gangesem”, który postawił pytanie, czy poświęcenie życia drugiemu człowiekowi może być równie atrakcyjne jak dbałość o osobisty rozwój.

II Nagroda dla zespołu ZETKI Zespołu Szkół Specjalnych im. W, Sherborne, ul. Przedszkolna 1, Czerwionka – Leszczyna
za spektakl „Kumple”

II Nagroda dla zespołu MINUTKA Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Braci Albertynów, ul. św. Jadwigi 84/86, Częstochowa
za spektakl „The voice of Heaven”

III Nagroda dla zespołu RADOŚĆ TWORZENIA Gorlickiego Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, Gorlice
za spektakl „Dom bez okien”

III Nagroda dla zespołu OTWARTE SERCE Warsztatu Terapii Zajęciowej, Łapanów 12a
za spektakl „Karuzela życia”

 

Jury zwraca uwagę na zaistnienie w tegorocznym konkursie tematów aktualnych społecznie.
Podkreśla różnorodność poszukiwań artystycznych oraz radość z bycia razem.