STOWARZYSZENIE POMOCY SOCJALNEJ
GAUDIUM  ET  SPES

 

ogłasza zakończenie

 

KRAKOWSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH
GAUDIUM 2020

 

w tym roku, w trochę innych warunkach przeprowadzone zostały Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium.          Zgłosiło się 183 uczestników do konkursów: scenicznego, plastycznego oraz tanecznego.
Cieszymy się, że dzięki Państwu została zachowana tradycja Spotkań.
Jak będzie w przyszłym roku?                          Na pewno równie dobrze!

 

KONKURS SCENICZNY

W I KATEGORII DOROSŁYCH nagrody otrzymują:

I Nagroda dla zespołu WIZJA, Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Królowej Jadwigi81, Kraków za spektakl „MIŁOSNE WYZNANIA”

II Nagroda dla zespołu WATAHA Domu Pomocy Społecznej Światło Nadziei – Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku, ul. Królowej Jadwigi 12 Sanok za przedstawienie „ BAJKA O NIEZWYKŁYM KRÓLU”

III Nagroda dla zespołu MINUTKA Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Braci Albertynów, ul. św. Jadwigi 84/86, Częstochowa
za spektakl „SZYBCY I ŚWIĘCI”

W II KATEGORII DZIECI I MŁODZIEŻY nagrodę otrzymuje:

I Nagroda dla zespołu ODKRYWCY, Regionalna Placówka Opiekuńczo Terapeutyczna
„ Dom Życia” im. Leonii Nastał, ul. Św. Kazimierza 1, Częstochowa za przedstawienie
pt: „KOPCIUSZEK”

Wyróżnienie w Konkursie otrzymuje:

Przedstawienie pt. „Alicja w Krainie czarów”  Warsztat Terapii Zajęciowej Proszówki
przy Stowarzyszeniu „Amicuc Hominis”, Bochnia

 

KONKURS PLASTYCZNY

W kategorii malarstwo przyznano:

1 miejsce: Kamil Janicki „Ogród”, pod kierunkiem Sylwii Pytlik
WTZ, ul Truskawkowa 4, Kraków

2 miejsce: Grzegorz Wójtowicz „Martwa natura z nutami”, pod kierunkiem Sylwii Pytlik
WTZ, ul Truskawkowa 4, Kraków

3 miejsce: Lucyna Janeczek „Kobieta z misą”, pod kierunkiem Pawła Halamy
WTZ,  ul. Królowej Jadwigi 81, Kraków

Wyróżniono

  1. Elżbieta Dyrda „Portret Małżeński”, pod kierunkiem Barbary Oślizło
    WTZ, os. Górali 19, Kraków
  2. Nikola Prochownik, Marcin Prucnal, Miłosz Wasila „Wiosenna łąka”,  pod kierunkiem Marty Szczepaniak, Samorządowe
    Przedszkole Specjalne nr 100, Os. Urocze 15, Kraków

W kategorii rysunek i grafika przyznano:

1 miejsce: Karolina Narożnowska „Sfora II”, pod kierunkiem Sylwii Pytlik
WTZ, ul. Truskawkowa 4, Kraków

2 miejsce: Joanna Surdek „Przyroda woła”, pod kierunkiem Elżbiety Stysiał
WTZ w Korytnikach,

3 miejsce: Wit Zagrodzki „Tajemniczy ogród”, pod kierunkiem Katarzyny Łysek
WTZ, ul. Rondo Mogilskie 1, Kraków

Wyróżniono

  1. Andrzej Szczurek „Nowa Huta na starych fotografiach”, pod kierunkiem Magdaleny Gajdy
    ŚDS os. Szkolne 30, Kraków
  2. Aneta Tekiela „Jesienne pola”, pod kierunkiem Sylwii Pytlik
    WTZ, ul Truskawkowa 4, Kraków

W kategorii techniki inne przyznano:

1 miejsce: Marcin Starowiejski „Spacerkiem po Nowej Hucie”, pod kierunkiem Barbary Lech
WTZ, os. Górali 19, Kraków

2 miejsce: Małgorzata Ścibiorska, Jerzy Łachman, Łukasz  Towarek „Morskie opowieści”, pod kierunkiem Magdaleny Golemiec
ŚDS, os. Szkolne 30,  Kraków

3 miejsce: Grzegorz Płeszka „Być taki jak wy”, pod kierunkiem Wenety Głowackiej
ŚDS, ul. Sienkiewicza 5, Opatów

Wyróżniono

  1. Katarzyna Wach ”Na wsi”, pod kierunkiem Katarzyny Łysek
    WTZ, ul. Rondo Mogilskie 1, Kraków
  2. Mariusz Bukowski „Wymarzony dom”, pod kierunkiem Joanny Dobranowskiej
    WTZ, os. Górali 19, Kraków
  3. Agnieszka Górecka, Piotr Waligóra, Marcin Wierzbiński „Hotel dla owadów”, pod kierunkiem Pauliny Gaj
    WTZ, os. Górali 19, Kraków

KONKURS TANECZNY

W konkursie cha-cha uczestniczyło: 4 osoby tańczące solo oraz 2 pary

W Kategorii I:

I miejsce: 

Izabela Pichalska – Warsztaty Terapii Zajęciowej  os. Górali 19 Kraków

Wyróżnienia:

  1. Anna Paleta – Warsztaty Terapii Zajęciowej Górali 19 Kraków
  2. Filip Matuła – Warsztaty Terapii Zajęciowej Górali 19 Kraków
  3. Mikołaj Macedoński – Warsztaty Terapii Zajęciowej Górali 19 Kraków

W Kategorii II pary:

I miejsce:

Jadwiga i Leszek Kozera
Klub Samopomocy Krakowskiej Fundacji Hamlet, ul. Bobrowskiego 11 Kraków

Wyróżnienie:

Elżbieta Erehemla i Zbigniew Kowalczyk
Centrum Aktywności Seniora „Seniorzy nauczycielami życia” os. Górali 23 Kraków

W konkursie show uczestniczyło: 4 osoby tańczące solo oraz 3 pary.

W kategorii I:

I miejsce:

Gabriela Kolbusz i Marcin Jemioło
Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ropczyce

Wyróżnienie:

  1. Mikołaj Macedoński – Warsztaty Terapii Zajęciowej Górali 19 Kraków
  2. Marek Czekaj – Warsztaty Terapii Zajęciowej Proszówki
  3. Filip Matuła – Warsztaty Terapii Zajęciowej Górali 19 Kraków
  4. Kamil Stompór – Warsztaty Terapii Zajęciowej Proszówki

W kategorii II:

I miejsce:

Jadwiga i Leszek Kozera
Klub Samopomocy Krakowskiej Fundacji Hamlet ul. Bobrowskiego 11 Kraków

Elżbieta Erehemla i Zbigniew Kowalczyk
Centrum Aktywności Seniora „Seniorzy nauczycielami życia” os. Górali 23 Kraków

W konkursie formacja uczestniczyły: 2 zespoły taneczne.

I miejsce:

  1. Joanna Jucha, Joanna Węgrzecka i Krzysztof Rogala
    Warsztaty Terapii Zajęciowej, os. Centrum C 7 Kraków
  2. CeA Formacja „ZORBA”
    Centrum Aktywności Seniora „Seniorzy nauczycielami życia” os. Górali 23 Kraków